Produkty Horslyx Balancer zapewniają jedyną w swoim rodzaju, naturalną metodę równoważenia wymagań żywieniowych Twojego zwierzęcia.

Stworzony po to, by być jak najbardziej naturalnym dla Twojego konia lub kuca, Horslyx Balancer należy serwować w formie powoli podawanej cieczy. Oznacza to, że zwierzę ma stały dostęp do produktu oraz możliwość samodzielnego decydowania o tym, kiedy potrzebuje uzupełnić witaminy i minerały, wyrównując wszelkie niedobory, występujące w przypadku karmienia paszą i wypasu. System ten naśladuje żywienie koni i kuców żyjących w środowisku naturalnym i pomaga ich układowi trawiennemu, by mógł działać z maksymalną wydajnością.

Tak jak w przypadku wszystkich nowych produktów radzimy wprowadzać lizawki Horslyx Balancer do diety powoli, monitorując spożywaną przez zwierzę ilość. Przez pierwszy tydzień zalecamy udostępnianie Horslyx na 10 minut dziennie. Czas ten można następnie wydłużyć o okres od około pół godziny do godziny. Pojemnik na opakowanie 5 kg pozwoli w łatwy sposób monitorować spożycie. Gdy Twój koń lub kuc przyzwyczai się do swojej lizawki Horslyx Balancer, zauważysz, że spożycie się zmniejszy i będzie mu można dać swobodny dostęp do produktu, zgodnie z naturalnymi potrzebami zwierzęcia.

Produkty Horslyx Balancer należy podawać zwierzętom razem z paszą (trawa/siano/sianokiszonka). W idealnej sytuacji koń/kuc powinien mieć nieograniczony dostęp do paszy – jeśli to niemożliwe, musi być karmiony co najmniej co 4 godziny lub co godzinę, jeśli pracuje.

W przypadku koni z wyższym zapotrzebowaniem energetycznym można podawać Horslyx jako dodatek do pasz zbożowych i wysokokalorycznych pasz błonnikowych.

Dawka może się różnić w zależności od obciążenia zwierzęcia pracą, jego wielkości, jakości i ilości spożywanej paszy oraz innych podawanych mu produktów.

Koń powinien mieć zawsze nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody.

Jak podawać Horslyx Balancer?

 • Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z podawania produktów Horslyx Balancer, zalecamy stosowanie się do następujących metod karmienia…
 • Horslyx Balancer 80 kg jest idealny dla grup koni przebywających na polach – pozwala zapewnić dostarczanie niezbędnych witamin i minerałów. Opakowanie 40 kg jest dostępne jedynie w krajach eksportujących
 • Horslyx Balancer 15 kg jest przeznaczony do stosowania w pojemniku na opakowanie Horslyx 15 kg
 • Horslyx Balancer 5 kg jest przeznaczony do stosowania w pojemniku na opakowanie Horslyx 5 kg
 • Mini Horslyx 650 g jest przeznaczony do podawania z ręki; jest idealną nagrodą lub metodą odwrócenia uwagi.
 • Zawsze należy podawać Horslyx Balancer w co najmniej dwóch opakowaniach, jeśli koni jest więcej, aby uniknąć przepychania się zwierząt.

Zastosowanie

 • Odpowiedni dla wszystkich koni i kuców bez względu na wiek, rasę i obciążenie pracą. Horslyx Balancer to seria produktów stworzona po to, by działać korzystnie na wszystkie konie, zapewniając im odpowiednią ilość witamin i minerałów w diecie obok naturalnej metody żywienia.
 • Produkty Horslyx Balancer mają niską zawartość skrobi i są odpowiednie dla koni i kuców, które cierpią na ochwat lub są na niego podatne. U wszystkich koni, a szczególnie u zwierząt z predyspozycjami do ochwatu, nowe produkty powinny być wprowadzane powoli. Zalecamy, by na początek Twój koń lub kuc miał dostęp do Horslyx Balancer przez czas nie dłuższy niż dziesięć minut. Czas ten można przedłużyć, gdy zwierzę przyzwyczai się do produktu i stanie się on częścią jego regularnej diety.
 • Pamiętaj, że jeśli koń lub kuc musi ograniczać spożywaną paszę, zalecane jest ograniczenie dostępu do Horslyx w celu uniknięcia nadmiernej konsumpcji. Więcej informacji na temat karmienia koni i kuców ze skłonnością do ochwatu znajdziesz w naszym dziale „Konie i kuce ze skłonnością do ochwatu”.
 • Produkty Horslyx Balancer nie zawierają zbóż, które na niektóre konie działają rozgrzewająco. Lizawka Horslyx Balancer podawana prawidłowo, w zalecanych ilościach, nie będzie rozgrzewać ani nadmiernie pobudzać Twojego konia. Zapewnienie swojemu koniowi lub kucowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów pozwala zadbać o jego dobry stan zdrowia.
 • ZAWIERA MIEDŹ – NIE NALEŻY PODAWAĆ OWCOM