Horse eating grass

Napriek zlým referenciám je cukor životne dôležitou živinou v strave vášho koňa… FAKT!

Cukor je prirodzenou súčasťou konskej stravy a kone ho dokážu veľmi efektívne stráviť, v skutočnosti glukóza – cukor v krvi – je životne dôležitá, pretože je to jediný zdroj energie, ktorý mozog môže využiť.

Tráva je najväčším zdrojom cukrov v strave koňa, pričom zvyčajne obsahuje v suchom stave 20% cukrov. Normálny 500kg kôň zožerie denne 50kg čerstvej trávy (približne 10kg v suchom stave), čo zodpovedá približne 2000g cukru – to sú 2 balíky cukru.

Horslyx je ekvivalent multivitamínových tabliet pre ľudí. Používame chutnú melasu na prenos balíka s obsahom komplexných vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov. Pri správnom zavedení Horslyx poskytuje vášmu koňovi náchylnému na laminitídu alebo koňovi s nadváhou bezpečný spôsob prísunu živín potrebných na udržanie optimálneho zdravia a imunity.

Ak koňovi s hmotnosťou 500kg podávate 250g Horslyx v 24-hodinovej frekvencii = 82.5g cukru = 16.5 čajových lyžičiek (ČL) cukru (pamätajte, tento príjem je nízky na rozdiel od pevného krmiva z vedra!).

V ľudských pomeroch sa to rovná nasledujúcemu príjmu počas 24 hodín:

 
Vaša hmotnosť Váš Horslyx denný ekvivalent v g cukor Váš Horslyx denný ekvivalent v ČL cukor
100kg (15st 11lb) 16.5g 3.5 čajových lyžičiek
50kg (7st 12lb) 8.25g 1 čajových lyžičiek

Prirodzene sa vyskytujúci cukor vo vašej strave:

1x 200ml pohár pomarančového džúsu = 20g cukru = 4 čajové lyžičky
1 jablko = 15g cukru= 3 čajové lyžičky

Vyššie uvedená tabuľka zobrazuje, ako dôležité je dopĺňať stravu produktom Horslyx, na vyváženie nedostatkov v krmive a pastve.

Pre presný výpočet úrovne minerálov a stopových prvkov v krmive vášho koňa odporúčame dať si pastvu, seno alebo senáž odborne analyzovať.

Vedeli ste?
Každé balenie Horslyx výrobku obsahuje biotín, metionín a chelatovaný zinok na posilnenie rastu zdravých kopýt.

Vedeli ste?
Miera spotreby je kľúčová pre účinné trávenie. Pri voľnom podávaní Horslyx je menej pravdepodobné, že by kôň na vlastnej koži zažil vrcholové hodnoty, keďže je kŕmený kockami/zmesami z válova.
Prečo sa nedá spoľahnúť na samostatné podávanie krmiva a pastvy

Dnešná pastvy sa ani zďaleka nepodobá na živiny bohaté pastviny, ktoré zvykli predkovia našich koní konzumovať. V tráve, sene, senáži chýbajú mnohé základné živiny, ktoré sú životne dôležité pre udržanie optimálneho zdravia vášho koňa.
Zabezpečte v % rovnakú dávku, ako je denná potreba z krmiva
Zabezpečte v %, keď je strava doplnená s Horslyxom