Horslyx Balancers ponúkajú jedinečný a prirodzený spôsob ako naplniť požiadavky na vyváženú stravu vášho koňa.

Navrhnuté na to najprirodzenejšie použitie pre vášho koňa alebo poníka Horslyx Balancers by sa mali podávať v malých množstvách. To znamená, že výrobok je vždy koňovi dostupný a sám sa môže rozhodnúť, keď potrebuje doplniť vitamíny a minerálne látky a vyrovnať nedostatky v krmive alebo pastve. Takýmto spôsobom nahradíte koňom a poníkom potravu, ktorú by mohli nájsť v prírode, čo napomáha maximálne účinnému fungovaniu tráviaceho systému.

Pri akomkoľvek novom výrobku by sme vám poradili, aby ste ho zavádzali Horslyx Balancers do stravy postupne a sledovali množstvo príjmu. Doporučovali by sme vám začať prvý týždeň s 10 minútami Horslyxu denne, neskôr predĺžte čas na pol hodinu až hodinu. Konzumáciu môžete ľahko sledovať pomocou držiaka na 5kg na obmedzenie príjmu. Keď si kôň alebo poník zvykne na Horslyx Balancer často potom zistíte, že sa konzumácia zníži a výrobok budete môcť nechať voľne dostupný pre prípad, keď pocítia prirodzenú potrebu.

Horslyx Balancers sú navrhnuté na podávanie popri krmive (tráva/seno/senáž). Ideálne by mal mať váš kôň voľný prístup ku krmivu, odporúčame však, aby ste nenechávali vášho koňa/poníka nikdy dlhšie ako 4h bez krmiva a v prípade, že je pracovne zaťažený, by to nemalo byť dlhšie ako 1h.

Pre kone s vyššími energetickými požiadavkami Horslyx sa môžu použiť spolu s obilnými krmivami a krmivami s vysokým obsahom kalórií.
Použité množstvo môže byť rôzne v závislosti od pracovného zaťaženia, veľkosti zvieraťa, kvality a množstva krmiva a podávania iného krmiva.
Vždy umožnite vášmu koňovi prístup k čistej, čerstvej vode.

Ako kŕmiť Horslyx Balancers

Aby ste zabezpečili čo najviac kŕmenia Horslyx Balancers odporúčame nasledovné metódy kŕmenia…

  • 80kg balenie Horslyx Balancer je vhodné pre kone na pastvine, aby sa zabezpečil prísun základných vitamínov a minerálnych látok. 40kg balenie je dostupné iba v exportných krajinách
  • 15kg balenie Horslyx Balancer je navrhnuté na použitie s Horslyx držiakom na 15kg
  • 5kg balenie Horslyx Balancer je navrhnuté na použitie s Horslyx držiakom na 5kg
  • 650g balenie Mini Horslyx je navrhnuté na kŕmenie z ruky a je ideálne na odpútanie pozornosti alebo ako odmena.

Ak máte viac ako jedného koňa, vždy podávajte Horslyx Balancer’s najmenej v dvoch kŕmidlách, aby ste zabránili roztržkám

Vhodnosť:

  • · Vhodný pre všetky kone a poníky nezávisle od veku, plemena a pracovnej záťaže. Horslyx Balancers sú navrhnuté tak, aby prinášali všetkým koňom úžitok a zaisťujú príjem správneho množstva vitamínov a minerálnych látok v potrave spolu s prirodzeným režimom kŕmenia.
  • Horslyx Balancers majú nízky obsah škrobu a sú vhodné pre kone alebo poníky, ktoré sú chúlostivé alebo trpia laminitídou. Pri všetkých koňoch, hlavne pri tých náchylných na laminitídu sa musia nové výrobky zavádzať vždy postupne, doporučujeme ponúknuť Horslyx Balancer na menej ako 10 minút pre začiatok. Táto doba sa môže predĺžiť v závislosti od toho, ako si váš kôň alebo poník ny výrobok zvykne a stane sa súčasťou jeho pravidelnej stravy.
  • Ak má kôň obmedzený režim kŕmenia, odporúčame obmedzený prístup k Horslyx, aby sa vyhlo prežratiu. Ak máte záujem o viac informácií o kŕmení koní alebo poníkov pri náchylnosti na laminitídu, navštívte našu sekciu „Náchylnosť koní a poníkov na laminitídu”.
  • Horslyx Balancers sa nevyrábajú z obilnín, ktoré niektorým koňom spôsobujú horúčku. Pri správnom kŕmení podávaním odporúčaného množstva
  • Horslyx Balancer’s nebude dochádzať k prehriatiu koňa alebo vyvolávať u neho závraty. Ak zabezpečíte svojmu koňovi správne množstvo vitamínov a minerálnych látok, zabezpečíte mu tým dobrú kondíciu a zdravie.
  • OBSAHUJE MEĎ – NEPODÁVAJTE OVCIAM