Horse eating grass

Navzdory některým negativním názorům je cukr základní živinou ve stravě vašich koní… TOLIK FAKTA!

Cukr je přirozenou součástí stravy koní a koně jej dobře tráví. Ve skutečnosti je glukóza – krevní cukr – zcela zásadní, protože je jediným zdrojem energie pro mozek.

Tráva je největším zdrojem cukru ve stravě koní a obvykle obsahuje 20 % cukru v pevné hmotě. Typický 500kg kůň zkonzumuje 50 kg čerstvé trávy (přibližně 10 kg pevné hmoty) za jediný den, což se rovná asi 2 000 g cukru, tedy dvěma balením..

Horslyx je ekvivalent lidských multivitaminových tablet. Využíváme melasu jako chutný přenašeč komplexních vitaminů, minerálů a stopových prvků. Při správném zavedení do stravy produkt Horslyx nabízí bezpečnou metodu, jak zajistit, že koně náchylní na laminitidu nebo koně s nadváhou dostanou potřebné živiny pro udržení optimálního zdraví a imunity.

Pokud 500kg kůň dostává 250 g produktu Horslyx za 24 hodin = 82,5 g cukru = 16,5 lžiček cukru (pamatujte si, že tato dávka je malá a často naprosto odlišná od kbelíku tvrdého krmiva).

V lidské řeči je to stejné, jako byste během 24 hodin dostali následující:

 
Vaše hmotnost Váš denní ekvivalent produktu Horslyx v gramech cukru Váš denní ekvivalent produktu Horslyx ve lžičkách cukru
100kg 16.5g 3,5 lžičky
50kg 8.25g 1,5 lžičky

Přirozený cukr ve vaší stravě:

1× 200ml sklenice pomerančového džusu = 20 g cukru = 4 lžičky

1 jablko = 15 g cukru = 3 lžičky

VĚDĚLI JSTE?

Každý produkt Horslyx obsahuje biotin, metionin a zinek v chelátové podobě pro zdravý růst kopyt.

VĚDĚLI JSTE?

Rychlost konzumace je klíčem k účinnému trávení. Pokud má kůň zajištěn volný přístup k produktu Horslyx, pravděpodobně zažije menší výkyvy hladiny cukru než v případě krmení kostkami/směsí ze žlabu.

PROČ SE NEMŮŽETE SPOLEHNOUT POUZE NA PASTVU A PÍCI?

Dnešní pastva se značně liší od nutričně bohaté pastvy, jakou konzumovali předci dnešních koní. Tráva, seno a senáž mohou postrádat řadu základních živin, které jsou nezbytné pro udržení optimálního zdraví vašeho koně.

Pro přesný výpočet hladin minerálů a stopových prvků v píci vašeho koně doporučujeme nechat pastvu, seno nebo senáž profesionálně zanalyzovat.