Horse eating grass

Pomimo złych opinii cukier jest ważnym składnikiem odżywczym diety Twojego konia… TO FAKT!

Cukier jest naturalną częścią diety konia i zwierzęta te bardzo dobrze go trawią. W rzeczywistości glukoza – cukier we krwi – jest niezbędna, gdyż jest to jedyne źródło energii, jakie może wykorzystać mózg.

Największym źródłem cukru w diecie konia jest trawa. Zazwyczaj zawiera ona 20% cukru w suchej masie (s.m.). Typowy koń ważący 500 kg spożywa dziennie 50 kg świeżej trawy (ok. 10 kg s.m.), co daje około 2 kg cukru.

Horslyx stanowi odpowiednik tabletki multiwitaminowej dla ludzi. Używamy melasy jako smacznego nośnika dla kompleksowego zestawu witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Prawidłowo wprowadzona lizawka Horslyx oferuje bezpieczną metodę dostarczania koniowi lub kucowi o skłonnościach do ochwatu lub z nadwagą niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych do utrzymania optymalnego stanu zdrowia i odporności.

Jeśli koń ważący 500 kg przyjmuje 250 g produktu Horslyx w ciągu doby oznacza to 82,5 g cukru = 16,5 łyżeczki cukru (należy pamiętać o tym, że jest to niewielka ilość i często dużo mniejsza niż w przypadku wiadra paszy treściwej!)

W kategoriach ludzkich oznaczałoby to następującą dobową dawkę:

 
Twoja masa Twój dzienny ekwiwalent Horslyx w g cukru Twój dzienny ekwiwalent Horslyx w łyżeczkach cukru
100kg 16.5g 3 ½ łyżeczki
50kg (7st 12lb) 8.25g 1 ½ łyżeczki

Cukier naturalnie występujący w Twojej diecie:

1 x szklanka 200 ml soku pomarańczowego = 20 g cukru = 4 łyżeczki
1 jabłko = 15 g cukru = 3 łyżeczki

Dostarczanie z pasz w % dziennego zapotrzebowania
Dostarczanie w % przy suplementacji Horslyx

Powyższy wykres pokazuje, jak ważne jest uzupełnienie diety produktem takim jak Horslyx, który wyrównuje niedobory występujące w przypadku karmienia paszą i wypasu.

Aby dokładnie obliczyć poziom minerałów i pierwiastków śladowych w paszy konia, zalecamy profesjonalną analizę siana, sianokiszonki lub roślin dostępnych przy wypasie.

Czy wiesz, że?
Każdy produkt Horslyx zawiera biotynę, metioninę i cynk w postaci schelatowanej dla zdrowego rozwoju kopyt.

Czy wiesz, że?

Tempo spożycia jest kluczem do efektywnego trawienia. Koń, który ma swobodny dostęp do Horslyx, jest mniej narażony na nagłe zwiększanie poziomu cukru we krwi niż w przypadku spożywania podawanych w żłobie granulatów/mieszanek.

DLACZEGO NIE MOŻNA POLEGAĆ NA SAMEJ PASZY I WYPASIE

To, na czym pasą się dzisiejsze konie, bardzo różni się od żyznych pastwisk, na których paśli się ich przodkowie. Trawa, siano i sianokiszonka mogą nie zawierać wielu istotnych składników odżywczych, które są niezbędne do utrzymania optymalnego stanu zdrowia Twojego konia lub kuca.